Çorap Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çorap Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çorap satın almadan önce hangi ihtiyacınızı karşılaması gerektiğine karar vermelisiniz. Şık mı? Günlük mü? Yazın sıcağında serin mi tutsun yoksa kış soğuğunda sıcacık mı? Bir takım elbise ile mi kullanacaksınız ya da spor aktiviteleriniz için mi giyeceksiniz?

Kaliteli, özgün tasarımlı ve hızlı teslimat yapan çorap firmalarından almak gerekir. Bu pazarda satılan çoraplara göre elbette daha pahalıdır. Ancak çorabınızın istediğiniz kriterde olması için aldığınız firma önemlidir.

Bir çorap kalitesini giydiğinizde, yıkandığında belli eder. Yaz kış giyindiğinizde memnunsanız, doğru yıkandığında rengi solmuyorsa, çekme yapmıyorsa o çorap kalitelidir.

Çorap alırken ayak numarası önemli bir detaydır. Bu yüzden numarası fazla olan her numaraya özel kalıbı olan çorap firmalarını tercih edin.

Kışın yün çorap, yazın keten, pamuk ve bambu gibi elyaftan üretilmiş çorapları tercih edebilirsiniz.

Sık örülmüş ve ince iplikten imal edilmiş çorapları tercih edin.

Çorap yün görünümünde olduğunda yünden üretiliyor olmayabilir. Çorap satın alırken etikete bakmayı ihmal etmeyin. Örneğin yün çorap olarak satılan bir ürün etiketine bakıldığında pamuk vs yazısı ile karşılaşabilirsiniz.

Çorabın topuk ve burun dikişleri de önemli bir detaydır. Ne kadar düzgün olursa ayağınızın şeklini alması daha kolay olur ve güzel gösterir. Kullandığınız çorabın lastiği çok önemlidir. Kalitesiz lastik cildinizde iz yapar. Bir çorap diyip geçmeyin, ayağınız rahatsa gününüz rahat geçer.

Add a Comment

Your email address will not be published.