Merdal Çorap;

1965 yılında Yusuf Erdal tarafından kurulmuştur. 2010 yılında ikinci kuşak olarak Mustafa ERDAL’ın Merdal Çorap Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak çorap, eldiven ve sentetik iplik alanında faaliyetine başlamıştır. O tarihten günümüze kadar ihracat ağırlıklı olarak Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesine çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bugün üçüncü kuşağında firma bünyemize katılması ile hedefimiz olan Avrupa standartlarında üstün kalite bilincini, müşteri memnuniyetini hızlı servisimiz ile birleştirerek emin adımlarla yolumuza ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Merdal Çorap yeni teknoloji ürünlerini yakından takip etmektedir. Bünyesine son teknoloji LONATİ çorap örgü makinelerini dâhil etmiş, yeni doğan, çocuk, bayan, erkek ve her türdeki çorap taleplerine cevap verebilecek; çorap ve eldiven sektörü içinde güçlü makine parkuruna sahip sayılı üretici firmalar arasında yerini almıştır.

2014 yılında büyük bir yatırım ile 65.000 m2’lik kapalı alan ile Edirne’de sentetik iplik fabrikasını faaliyete geçirmiştir. Avrupa’nın en büyük sentetik iplik tesisleri arasında yerini almıştır.

Vizyonumuz


Merdal Çorap San. Ve Tic. A.Ş. olarak;

Kuruluşumuzun hedefleri ve stratejileri doğrultusun da;

Müşteri memnuniyetini, ürün kalitesini ve sosyal sorumluluğu ön planda tutarken müşteri beklentilerini karşılamak ve pazarın değişen talep ve tercihlerine hızlı cevap vererek, dünya çapında bir tekstil oyuncusu haline gelerek ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak ve dünyayı bizler ve sevdiklerimiz için daha yaşanılabilir hale getirmek;

Tüm faaliyetlerinde ‘’İnsan ’’ faktörüne her zaman öncelik vererek, verimli çalışma anlayışı doğrultusunda ürüne, sisteme, kaliteye ve çevreye önem vererek müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve tedarikçilerimizi memnun etmektir.

Misyonumuz


Merdal Çorap San. Ve Tic. A.Ş. olarak;

Vizyonumuz toplum için temel değerlerin yaratılmasına önem veren tam entegre bir üretici olmak, aktif yatırım görüşümüzden, girişimci ruhumuza bağlılığımızdan ve fedakar yaklaşımımızdan asla çekinmeden, müşterilerimize ve dünyaya fayda sağlayan, müşterilerimize kaliteli ürünler sunan sektöründe güvenilir bir dünya markası olmaktır.

Çorap, eldiven ve iplik sektöründe varoluşumuz, hedeflerimize ulaşmamızdaki en büyük azmimizdir.

Tanıtım Videosu