MERDAL ÇORAP HAKKINDA

1965 yılında sektörün duayeni sayılan Sn. Yusuf Erdal tarafından kurulmuştur ve daha sonra çocuklarından Mustafa Erdal’ın şirketleşmesini üstlendiği
“Merdal Çorap Sanayi ve Ticaret A.Ş.” ile faaliyete başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana planlı ve istikrarlı büyüme grafiğine sahip olarak müşteri odaklı kalite anlayışını prensip haline getirmiştir. Kuruldutan kısa bir süre sonra yurtdışında da kendini kabul ettirmiş ve şu an Türkiye’nin önde gelen ihracatçıları arasında yerini almıştır.

Merdal Çorap, yıllık 40.000.000 çift çorap, 3.000.000 çift eldiven üretim kapasitesine sahip olup, bu üretiminin tamamını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Merdal Çorap her modelin taleplerine cevap verebilecek makine parkuruna sahiptir. Başarılı yönetimi; güçlü sermaye yapısı ve gelişen her teknolojiye hızla ayak uydurması istikrarlı bir gelişme izlediğinin göstergesidir. Deneyimli üretim ve pazarlama kadrosuyla şirket yapısını daha organize bir duruma getirmiştir.


Üstün kalite bilincini, hızlı servisi ile birleştirerek, tüketici ve müşteri odaklı çalışmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Son model çorap makinalarının 370 adetini tek silindir grubu ile Lonati, 70 adetini çift silindir grubu ile Matec ve Bravo’lar oluşturmaktadır. İğne gruplarının tamamı bu parkurda bulunmaktadır. Special makineler grubunda bulunan Colosio ile Burlington çorap üretimi de yapılmaktadır. Üretilen bay, bayan, çocuk; eldiven ve çorap çeşitlerinin yanı sıra, külotlu çorap, tayt ve parmaklı çorap çeşitlerini de üretmektedir. Bu çeşitlerin yanında kendi bünyesinde oluşturduğu elastan ve teksture iplik üretimi de yapmaktadır. Üretilen ürünlerin tamamında yine kendi üretimi olan gipe ve likra kullanılmaktadır.

16.000 m2 kapalı alana kurulu olan Merdal Çorap, Birçok ünlü markaya üretim yapan firmamız günümüz teknolojilerini ve üretiminin her aşamasındaki kalite anlayışını ilke olarak benimsemiştir.
 

 

  hakkımızda  |  kurumsal  |  çorap  |  iplik  |  eldiven  |  lisanslar  |  üretim  |  kariyer  |  iletişim

Toplam Ziyaretçi :